דף הבית מאמרים ומדריכים שלבים לפני צביעת רכב עם צבע לרכב לפי קוד

שלבים לפני צביעת רכב עם צבע לרכב לפי קוד

לא נעים לראות מכה או שריטה על הרכב, אבל אם כבר קיבלתם מתנה כזו דעו שעלי ידי שימוש בתרסיס עם צבע לרכב לפי קוד תוכלו להסתיר ולהסוות את המכה.  ישנם כמה שלבים שאותם צריך לבצע לפני צביעת הרכב. שלבים אלו מקלים עליכם ועוזרים לכם לצבוע את רכבכם בצורה הטובה ביותר, בזמן הקצר ביותר.

שלב 1 – ספריי צבע – מתבצע באופן עצמאי, מאפשר תיקון דברים קטנים, ולא מאפשר צביעת חלקים גדולים. במקרה ויש לכן חלקים נרחבים הצריכים צביעה, פנו לצבאי רכב מוסמך ומקצועי שיעזור לכם למצוא את הצבע והגוון המתאים והטוב ביותר עבורכם, לפי התווית או המספר של הרכב. אך במקרה של תיקונים מקומיים תמיד תוכלו להזמין צבע לרכב לפי קוד

שלב 2 – הסרת לכלוך ואבק – בשלב זה, נסיר את כל הגורמים המפריעים להמשך העבודה, כמו שומנים, מדבקות, לכלוכים, תוויות, וכדומה. אם ישנם חלקים שאותם אתם לא רוצים לצבוע, כסו אותם בבד או במדבקה כדי שהצבע לא יהיה עליהם.

שלב 3 – כדי לצבוע בצורה הטובה ביותר, יש לעשות זאת במקום ללא אבק כמו חדר סגור או תנור ייבוש. במקרה של שריטות עדינות לא תמיד חייבים לצבוע, אפשר לעשות פוליש לרכב כדי להיפטר מהן. פוליש הינו ניקוי מקצועי, המסיר שכבה מקרונית מהצבע, מעלים שריטות או כל פגם אחר, ומחדש את הצבע עצמו. לאחר שעשיתם פוליש, עשו ווקס שישמור על הצבע, וימנע מנזקים כו גשם סופות אבק שמש וכדומה.

 

איך מחדשים צבע לרכב

ישנן שתי דרכים עיקריות לחידוש צבע לרכב. הראשונה במקרים של פגיעות קלות ביותר הינה פוליש והשנייה צביעה מחודשת על ידי שימוש עם צבע לרכב לפי קוד. שתי הדרכים מומלצות אך כל אחת מתאימה לפי הצרכים שלכם. בדקו את הפרמטרים שלכם לפני אתם בוחרים איך לחדש את הצבע. רצוי להתייעץ עם גורם מקצועי כיוון שהוא בעל ניסיון, יודע להתאים את החידוש שהכי טוב עבורכם לפי סוג הרכב, לפי כמות הפגיעות שבו, שנת הרכב, הסוג והצבע עצמו. הוא ינחה אתכם לקל ביותר עבורכם.

הזמן המתאים שבו צריך לחדש את צבע הרכב הוא מתי שאתם מבחינים בשריטות, פגיעות, טראומות מתאונה, זמן ממושך בשמש, וכתמים.

דרך 1 –  פוליש לרכב – פוליש לרכב הינו תהליך ניקוי בעזרת ספוגית שטבולה בנוזל כימי והמטליות עצמן קשורות למכונת הפוליש שבכל תנועה סיבובית מהירה של המכשיר, החומר חודר לצבע הרכב ואז מחזירה לו את צבעו המקורי. אם תהליך זה אינו מספיק רק אז עושים צביעה מחדש. להשלמת טיפול הפוליש, יש למרוח ווקס ואת שעוות הוקס מורחים על הצבע כדי שלא יפגע בעתיד.

דרך 2 – צביעה מחדש – צביעה מחדש של הרכב היא יותר אינטנסיבית ולכן מומלץ לבצע אותה רק אם תהליך הפוליש לא עבד. בתהליך צביעה מחדש צובעים את כל הרכב על ידי צבע לרכב לפי קוד המתאים לרכב שלכם. זהו קוד המייחד את בע הרכב שלכם, שאם יקרה מצב שתזוזו מקוד זה, צבע הרכב לא יהיה מתאים לבצע המקורי. לכן יש היצמד לקוד הצבע.

מה קוד צבע לרכב מאפשר

קוד הצבע מאפשר למחשב לבחור את הצבע המתאים ביותר עבורכם לפי הצרכים שלכם לפי סוג הרכב לפי הפגיעות והפרמטרים שעליהם יש להסתכל לפני שבוחרים צבע. צבע לרכב לפי קוד מיוצר על ידי המחשב שמערבב את הצבעים כך שיווצר צבע הרכב המקורי. במקרה ושיניתם את צבע הרכב המקורי יש לעדכן את רישיון הרכב ולדווח.