דף הבית מאמרים ומדריכים 5 טיפים לצביעה מוצלחת עם ספריי צבע

5 טיפים לצביעה מוצלחת עם ספריי צבע

כאשר אנחנו רוצים לחדש שולחן או כיסא לרוב הבחירה הראשונית שלנו תהיה לצבוע אותו בצבע חדש. הצביעה תיתן מראה רענן, נקי וחדש. יש כמה דרכים בהם תוכלו לצבוע ולחדש : על ידי מברשת, גלגלת או ספריי צבע. כל הדרכים יובילו לאותה תוצאה כל עוד אתם יודעים לבצע את המשימה כראוי. היתרון של צביעה במברשת הוא החיסכון הגדול בצבע, אך יחד עם זה החיסרון הוא שאם אתם לא מיומנים מספיק התוצאה תיראה ממש לא טוב, דרך נוספת ופשוטה יחסית היא צביעה על ידי גלגלת, זהו פתרון נוח בעל תוצאות איכותיות יותר אך כאן החיסרון הוא שצביעה עם גלגלת מבזבזת צבע ולרוב אי אפשר להמשיך ולהשתמש בציוד, הפתרון היעיל והיחסית קל ליישום הוא שימוש בספריי צבע, אמנם אין הדבר יעיל לשטחים גדולים אך התוצאות בשימוש נכון יהיו ללא ספק איכותיות ביותר. לכן כאשר יש לכם משימת צביעה בינונית ומטה הדרך המומלצת שתבטיח לכם תוצאות היא צביעה בעזרת ספריי צבע.

 

קבלו את הטיפים לצביעה עם ספריי צבע

כאמור הצביעה האיכותית ביותר היא צביעה בעזרת ספריי צבע אולם על מנת לקבל את התוצאות הטובות ביותר אתם חייבים להכיר את הטיפים הבאים:

הכנות כלליות – ממש כמו שבמטבח לפני הכנת הארוחה אתם דואכים לבצע הכנות כלליות כך גם לפני צביעה. יש לודא כי יש ברשותכם את כל מה שנדרש לצורך הצביעה, הכינו את הכלים, הצבעים, דאגו שיש לכם די והותר צבע, תוכלו לחשב את הכמות הנדרשת לצביעה בעזרת מוכר הצבעים שלכם ותמיד כדאי שתוסיפו כ 10 – 15 אחוז יותר מהנדרש. הכינו חומרי ניקוי, מדללים, מניילונים לכיסוי, סרטי הדבקה וכל דבר נוסף שיידרש לצורך ביצוע העבודה בצורה חלקה וללא הפסקות.

הכנת השטח – אם ההכנות הכלליות חשובות הרי שהכנת אזור הצביעה חשוב הרבה יותר, ההמלצה היא למנוע מפגיעה באזורים על ידי התזת ספריי צבע. על מנת לשמור על סביבת צביעה נקיה מומלץ לכסות בניילון, עיתונים או כל דבר אחר שימנע מגע בין ספריי צבע ליתר החלקים שאותם אתם לא רוצים לצבוע.

הכנה לצביעה – הכנת החפץ או הפריט לצביע גם הוא בעל חשיבות רבה, מומלץ להסיר צבע ישן או מתקלף ואף מומלץ לשייף את האיזור על מנת להבטיח שטח צביעה חלק, לאחר מכן על ידי מטלית טבולה בטרפנטין או טינר יש לנגב את המשטח המיועד.

הכירו את המוצר – יש מגוון גדול של ספריי צבע מחברות שונות לכל חברה יש את ההגבלות וההוראות שימוש משלה, על מנת שתהליך הצביעה יתנהל כראוי ותוצאות הצביעה יהיו איכותיות עליכם לקרא את הוראות הירן, רק כך תדעו כיצד לצבוע נכון, מה זמן ההמתנה בין השכבות ולאיזה חומרים מותאם התרסיס.

 

חשיבות צביעה ראשונית בצבע מקשר

צבע מקשר או בשמו המוכר "פריימר" חשוב מאוד להצלחת הצביעה. צבע היסוד מהווה מקשר בין ספריי צבע לבין השטח אותו צובעים ועל מנת להבטיח היצמדות איכותית של הצבע שתמנע את הקילוף שלו משתמשים בפריימר, במקרים מסוימים לאחר התזת הפריימר מלטשים בנייר שיוף עדין על מנת ליצור החלקה מושלמת.