דף הבית מאמרים ומדריכים 4 הפעולות שיהפכו כל דלת בבית ליפה ומיוחדת יותר

4 הפעולות שיהפכו כל דלת בבית ליפה ומיוחדת יותר

הרבה יגידו כי הפנים של הבית הן הדלתות שאנו עוברים בהם החל מגלת הכניסה ועד לדלת המחסן. יש מגוון עצום של דלתות וסגנונות בניה של דלתות שממש קל להתבלבל בינהם. אם ננסה לחלק את הדלתות לקבוצות הרי שיש לנו בראש ובראשונה את דלתות הכניסה שן הפנים של הבית, הדבר הראשון שאנו פוגשים בכניסה הבית אלו לרוב יהיו דלתות ביטחון עשויות ממתכת או פלדה ולעיתים אלו יהיו דלתות מעוצבות שעשויות מחומרי גלם אחרים כגון עץ, זכוכית או אפילו שילוב של כל החומרים גם יחד. אחריהן יבואו דלתות הפנים המעוצבות בסגנונות שונים החל מעיצוב מונוטוני וחלק ועד לשילובים של פסי קישוט, אלומיניום, זכוכית ועוד. לא אחת קורה כי אנו רוצים לחדש, החידוש הוא חלק בלתי נפרד מאיתנו ואנו נתחיל בחידוש הדלתות או החלפתן בחדשות. מכיוון שדלת הכניסה היא בעלת המשמעות הגבוהה ביותר סביר להניח כי נתחיל איתה, אולם לא תמיד העלויות של החלפת דלת בחדשה מצדיקות וכדאי שנשקול אפשרות לחדש את הדלת בעצמנו, כן! בעצמנו ממש עם ספריי צבע וכל מה שכרוך מסביב.  אז איך עושים את זה? דיי בקלות הנה לפניכם 4 הפעולות שיהפכו כל דלת שלכם לחדשה.

ככה מחדשים דלתות:

כפי שאמרנו לחדש דלת ובמיוחד דלת כניסה זו לא בעיה מורכבת כל כך למעשה זה דיי פשוט הנה לפניכם השלבים שיהפכו את הדלת שלכם לחדשה, ומעוצבת וכל זאת בעזרת ספריי צבע וכת ידיים ימניות.

רגע לפני השלב ראשון הכרת הדלת שלכם:

כפי שכבר ציינו יש כמה סגנונות של דלתות כניסה לבית כאשר לרוב הנפוצות ביניהן הן דלתות הביטחון העשויות מתכת. לאחר שהבנו מה סוג דלת שעומדת לפנינו נוכל לבחור את דרך הפעולה המתאימה ביותר לחידוש שלה. אמנם השימוש בספריי צבע יהיה דומה בכל מקרה אך עדיין כדאי שנדע מול מה אנו עומדים.

שלב 1 – פירוק וקילוף

פירוק דלת כניסה שונה מבית לבית, לרוב בעל מקצוע יוכל לעשות זאת עבורכת בקלות, מומלץ שלא תסתבכו בפירוק וההרכבה ותתמקדו רק בפעולות החידוש. לאחר שפורקה הדלת וכל רכיבה כגון הידיות, המנעול וכו' עלינו לקלף אותה ולהוריד את הציפוי שיש לה כיום. אם הדלת שלכם ישנה מאוד סביר להניח כי הציפי ירד בקלות אבל במקרים רבים יש דבק שמקשה על הקילוף ואז נרצה להשתמש בשפכטל לצורך הקילוף. חשוב לוודא כי בסרנו את כל הציפוי על מנת שההתזה עם ספריי צבע תתבצע בצורה אחידה וחלקה. לסים הסרת הציפוי ושאריות דבק מומלץ להשתמש במדלל מסוג טינר או מדלל 320.

שלב 2 – פילוס ויישור

על מנת לקבלת שכבת צבע אחידה, חלקה בעלת מראה מרשים אנו מחוייבים להתיז ספריי צבע על משטח חלק וישק. ברוב המקרים השטח של פני הדלת אינו חלק ובטח לא מיושר לכם עלינו ליצור את היישור וההחלקה בעצמנו. כיצד נעשה זאת? על ידי שימוש בשפכטל, אותו שפכטל לרכב שאנו מכירים רק שבשימוש ביתי נוכל להשיג אותו במיכלי ריסוס ממש כמו ספריי צבע. היתרות של התזת שפכטל הוא שהיישור מתבצע בצורה עצמאית על ידי כך שהחומר מתיישר עם כח המשיכה. ההמלצה היא להתיז לפחות 2 שכבות על מנת לקבל כיסוי טוב לכל השקעים הקיימים המשטח.

שלב 3 – ליטוש והחלקה

החלק המלוכלך יותר בתהליך הוא שלב הליטוש, עליכם להמתין לייבוש מלא של השפכטל לפני הליטוש. כעת עליכם  ללטש ולהחליק את המשטח בצורה יסודית על מנת שההתזה עם ספריי צבע תהיה אחידה וחלקה. את הליטוש כדאי לבצע בכמה שלבים כאשר בשלב הראשון תשתמשו בנייר לטש גס, את נייר הלטש יש להניח על התקן ישר כמו לוח עץ, הדבר יבטיח לכם ליטוש ישר ואחיד, לאחר מיכן יש לעבור לנייר לטש עדין ביותר על מנת להגיע למשטח חלק ככל האפשר. ם גיליטם שיש שקע שלא טיפלתם בו טפלו בו נקודתית. המתינו לייבוש ושייפו שוב. עם סיום הליטוש יש להסיר את כל שאריות האבק מהמשטח ולהמתין לייבוש

שלב 4 ואחרון – הצביעה

לאחר שקילפתם, יישרתם והחלקתם הגעתם לשלב האחרון, שלב השימוש עם ספריי צבע. הקפידו להשתמש במיכל ספריי צבע איכותי על מנת שתוצאת הצביעה תהיה איכותית, אל תמהרו עם הצביעה, המהירות תגרום לצביעה באיכות ירודה. הניעו את מיכל הצבע מצדג לצד בתנועת חצי סהר ממרחק של כ 25 – 30 ס"מ מהמשטח. הגיעו לכיסוי מלא ואחיד אך בשום אופן אל תתעכבו על נקודה אחת. המתינו לפחות 4 שעות לפני התזה של שכבת צבע שנייה. לאחר שסיימתם המתינו עוד 24 שעות לפחות לפני התקנת הדלת בחזרה.