דף הבית מאמרים ומדריכים 3 הדברים שישמרו על צבע הרכב שלכם

3 הדברים שישמרו על צבע הרכב שלכם

רכבים משמשים אותנו ל 2 מטרות עיקריות, פנאי ועבודה. אלו ללא ספק גם חלוקת החיים שלנו או נכון יותר לומר של רובינו, או שאנחנו בעבודה או שאנחנו בבית. מכיוון שהרכב משמש אותנו רוב הזמן חשוב לשמור עליו מכמה סיבות כאשר העיקרית שבהן היא שמירה על ערך הרכב והשניה שיותר נעים לנסוע ברכב נקי ומצוחצח. על מנת לעשות כן יש 3 פעולות שאם תקפידו עליהם הרכב שלכם יראה תמיד טוב ובעת המכירה תגלו שתוכלו לדרוש מחיר מחירון ואף לקבל אותו בקלות.

 

הסוד של צבע לרכב יפה ושמור – שטיפה, פוליש ווקס

ידעתם כי צבע לרכב דוהה, נשרף ודי פגיע לחומרים כמו לשלשת ציפורים?רוצים שהרכב שלכם תמיד יראה טוב ויפה? אם כן אתם חייבים לשמור על הצבע שלו כי הצבע זה מה שרואים קודם. ועל מנת לשמור על צבע נקי אתם חייבים להכיר את 3 כמרכיבים של צבע נקי, יפה ומבריק, אלו הם השטיפה, הפוליש והווקס. לכל אחד מהשלושה יש חשיבות רבה בתהליך השמירה על הרכב, לפניכם עיקרי הדברים:

שטיפה – הפעולה הבסיסית היא שטיפת הרכב, הקפדה על רכב שטוף ונקי תבוא לידי ביטוי באופן ישיר. השטיפה תמנע מאבק להיות על גוף הרכב ותאפשר הסרה של כל מיני דברים שנדבקו כגון לשלשת ציפורים, בוץ, רסיסי לכלוך דביק וכדומה. מומלץ לשטוף את הרכב פעם בשבוע והעדיפות היא לשטיפה ידנית, שטיפה ידנית שומרת על צבע הרכב  משריטות של מכונות השטיפה (אלאל אם אלו מכונות איכותיות שמשתמשות ברצועות בד המקום מברשות.

פוליש – כאמור צבע לרכב עלול להיפגע אחת הפגיעות הנפוצות היא הבלאי הטבעי של הצבע בעקבות החשיפה לשמש, הבלאי גורם לצבע להישדף ולדהות, אפילו המרקם במגע מרגיש מחוספס ולא חלק. על מנת לחדש את הצבע עלינו לעשות פוליש לרכב, הפוליש מתבצע על ידי מריחת משחת פוליש על הצבע ושיפשופה, הפוליש מסיר שכבה מקרונית של הצבע, אותה שכבה שנפגעה מהשמש וממזג האוויר, לאחר השפשוף אנו נחשוף את הצבע שמתחת, נקי, מבריק, ובוהק בצבעו. הפוליש לא פוגע בצבע הוא רק מסיר את השכבה הפגועה, אולם לאחר פולים חשוה לצפות את החלקים שנוקו בשכבת מגן שתאטום ותשמור על הגוון ואף תיתן את הברק הסופי, את זה עושיםפ עם ווקס.

ווקס – משחת ווקס משמשת ליישום לאחר ביצוע פוליש שלרכב או על מנת להגן על צבע הרכב. יש מגוון סוגים רחב של חומרי ווקס . הפעולה היא פשוטה, מורחים את הווקס על מנת לשמור על צבע לרכב מבריק וחלק. הווקס גורם לגוף הרכב להיות חלק ביותר וזה מונע מאבק, לכלות ושאר דברים להידבר אל הרכב.

 

עד כמה באמת חשוב צבע לרכב שמור?

צבע לרכב שמור נותן לנו 2 יתרונות עיקריים, הראשון הוא שהרכב שלנו נראה טוב בעינינו ובעיני המתבוננים, יותר נעים וכף לנסוע ברכב שנראה טוב, ממש כמו כל דבר אחר. והדבר השני הוא שככל שהרכב שלנו יראה טוב  יותר כך נוכל לקבל עליו מחיר טוב יותר שנרצה למכור אותו.