דף הבית מאמרים ומדריכים תיקון צבע הרכב עם ספריי צבע לרכב מגוון

תיקון צבע הרכב עם ספריי צבע לרכב מגוון

תיקון צבע הרכב עם ספריי צבע לרכב מגוון

שריטה ברכב או פגיעה בצבע קטנה ככל שתהיה מפריעה לנו באותה מידה כאילו והייתה גדולה, נכון שיש כאלו שיגידו כי "זו רק שריטה קטנה" אך ללא ספק אנחנו היינו שמחים מאוד אם יכולנו להעלים אותה. ובכן על ידי שימוש עם ספריי צבע לרכב מגוון נוכל לתת מענה לפגמים קטנים ושריטות שיעשו הבדל משמעותי על נראות הרכב. אז אם אתם בעלי רכב חדש או אפילו רכב מיד שנייה ויש לכם פגם בצבע כדאי שתכירו את המוצרים שיעזרו לכם להעלים או לפחות להפחית את הנזק בצורה משמעותית וכפי שכבר אמרנו ספריי צבע לרכב מגוון יתן לכם מענה הולם לכל בעיית צבע שאינה מחייבת מוסך. את הגוון של הספריי יש להתאים לצבע הרכב על ידי איתו ה RAL הנכון, RAL הינו שם כולל לסדרת גוונים אירופאית המהווה סטנדרט בין לאומי, שימוש ב RAL מונע טעויות ושומר על אחידות בין כל הגוונים.

איך נבדיל בין פגמים בצבע הרכב?

חשוב להבין כי כל עוד יש לכם קצת חוש טכני תוכלו לבצע אין ספור פעולות בעצמכם אולם יש דברים שתהיו חייבים להגיע איתם למוסך, כך לדוגמה פגיעה ברכב. אם יש לכם שריטה קלה סביר להניח כי ספריי צבע לרכב מגוון יפתור לכם ויעלים לכם את הבעיה אולם אם הרכב היה מעורב בתאונה שגרמה לפח הרכב להתעוות או לנזק שהוא עמוק יותר משכבת הצבע אז ללא ספק תצטרכו להגיע אל פחח רכב לצורך טיפול ותיקון. אך כאן אנחנו נדבר על תיקונים המוגדרים "קלים" בעזרת ספריי צבע לרכב מגוון. השאלה הנשאלת היא איך נבדיל בין פגיעה קלה לקשה? מתי נלך לפחח רכב ומתי אנחנו יכולים לעשות תיקון בעצמנו? הבדיקה צריכה להיות קודם כל ויזואלית, הסתכלו ובחנו את הסריטה, האם היא עמוקה? האם יש כיפוף בפח? האם הפגיעה בצבע חדשה או ישנה? האם התפתחה חלודה באזור הקילוף (במקרים של פגיעה ישנה)? כל עוד הפגיעה היא שטחית סביר להניח כי ספריי צבע מגוון לרכב יפתור את הבעיה ותוכלו לכסות ולהסתיר אולם אם יש לכםפ פגיעה חזקה יותר, עמוקה שגרמה לנזק בפח הרכב מומלץ שתגיעו לצבעי רכב על מנת לאבחן בצורה מקצועית יותר את הנזק ואז תוכלו להחליט אם לתקן או לוותר.

איך בוחרים ספריי צבע לרכב מתאים?

בחירת צבע לרכב אינה נעשית כלאחר יד, חשוב לבחור את הצבע הנכון, הכוונה היא שלכל רכב יש צבע וגוון משלו. לא משנה אם הרכב אדום או כחול עדיין יהיו אלפי תת גוונים השייכים כל אחד לרכב אחר. לכן בחירת ספריי צבע לרכב מגוון חייב להתבצע בהתאמה מושלמת לצבע הרכב וזאת על ידי איתור מספר הגוון. מיקום מספר הגוון יכול להשתנות בהתאם לסוג הרכב, תמיד תוכלו להגיע אל המוסך המטפל לצורך איתור אך לרוב מספר הגוון מוטבע על שלדת הרכב מתחת למכסה המנוע או בספר הרכב. במידה ובחרתם לבצע תיקון לרכב בעצמכם ולבחור ספריי צבע לרכב מגוון ודאו כי הגוון אותו בחרתם מתאים לרכב שלכם אחרת הנזק יהיה גבוה יותר מהתועלת.