דף הבית מאמרים ומדריכים רכב מוגן רק עם צבע איכותי

רכב מוגן רק עם צבע איכותי

ישנן כל מיני סיבות שעלולות לגרום לרכב שלנו לאבד את הצבע שלו. רכב הוא אובייקט שנמצא כמעט בכל עת תחת תנאי אקלים ומזג אוויר שונים אלא אם יש ברשותכם חניה פרטית עם קרוי. העובדה שכלי רכב נמצאים תחת כיפת השמיים מצריכה אותם להיות עשויים מחומר איכותי בעל עמידות גבוהה בפני תנאי מזג אוויר שונים וכמו כן גם הצבע שלהם. הצבע של הרכב הוא השכבה האחרונה והעליונה שנמצאת במגע עם האוויר בכל עת.

אם צבע הרכב לא יהיה בעל מאפיינים איכותיים ומתאימים, הוא כמובן לא יחזיק זמן רב. כאשר רכב הוא חדש, הצבע שלו הוא כמובן מהאיכות הגבוהה ביותר אך לאחר כמה שנים הוא עלול להתחיל לדהות ולהיפגע מכל מיני גורמים שונים שעלולים ליצור עליו כתמים. כתמים הנמצאים על גבי פח הרכב יכולים להיווצר עקב לשלשת ציפורים שלא קל להסירה, תנאי אקלים שונים וכמובן אם כלי הרכב היה מעורב בתאונה, הפח יכול להיפגע. בכל המקרים הללו או בסיטואציה בה פשוט תרצו לחדש את צבע הרכב, עליכם לדעת באיזה צבע להשתמש וכמובן כיצד לעשות זאת.

צביעת הרכב באופן עצמאי

קודם כל חשוב להבין שעל מנת לצבוע את הרכב שלכם, אינכם צריכים לרוץ מיד אל איש מקצוע אלא תוכלו בקלות לעשות זאת בעצמכם ולחסוך בעלות הצביעה. צביעת הרכב בעצמכם היא אינה מסובכת כלל, כל מה שצריך לעשות הוא לעקוב במדויק אחר כמה הוראות פשוטות. ראשית תצטרכו לרכוש צבע לרכב שהוא אכן מתאים מבחינת הגוון והאיכות. על מנת לבצע צביעה בשיטה היעילה ביותר, ההמלצה היא להשתמש בספריי צבע המיועד אך ורק עבור צביעת מכוניות. אם אתם מתכננים לצבוע רק חלקים שונים מפח הרכב כלומר, רק חלקים שעליהם ישנם כתמים, תזדקקו לסרט הדבקה מיוחד עבור צביעת הרכב. לאחר רכישת שני המוצרים הללו ישנם עוד כמה שלבים לקראת הצביעה. ראשית, עליכם לוודא שפח הרכב אכן ללא מכות ומיושר. אם צריך לתקן את הפח, תוכלו ליישר אותו על ידי מילוי שנקרא שפכטל לרכב. מלאו את החומר עד שתגיעו אל הקווים המקבילים של הרכב והמתינו שהחומר יתייבש. לאחר שסיימתם, וודאו שהרכב נקי משאריות של תיקונים ואבק מפני שצביעה יכולה להתבצע על גבי רכב נקי בלבד. לאחר מכן סמנו את החלקים המיועדים לצביעה באמצעות סרטי ההדבקה ועוד רגע מתחילים. פתחו את הספריי, החזיקו אותו בזווית של 45 מעלות ובמרחק של לפחות 20 ס"מ מפח הרכב. התחילו לרסס כאשר היד שלכם זזה ימינה ושמאלה בתנועה המחקה את פרי הבננה. צביעה באופן הזה מבטיחה אחידות. לאחר שסיימתם המתינו שהצבע יתייבש לחלוטין, בצעו בקרה ואם הרכב זקוק לשכבה נוספת, חזרו על אותו תהליך. לאחר שהצבע יתייבש הרכב מוכן, הוציאו את סרטי ההדבקה וצאו לדרך.

רכישה נכונה

צבע לרכב איכותי תמיד מומלץ לרכוש מבעל מקצוע שזהו תחום ההתמחות שלו. רכישה נכונה תבטיח לרכב שלכם צבע איכותי שיגן עליו לאורך זמן.