דף הבית מאמרים ומדריכים רוצים לחדש את הרכב שלכם? הכירו את הלכה

רוצים לחדש את הרכב שלכם? הכירו את הלכה

הדבר הראשון שאתם רואים ברכב הוא הצבע שלו, לא משנה אם זו מכונית ספורט או משאית, הצבע הוא הרושם הראשוני שאתם מקבלים ורואים, ועל אותו משקל צבע הרכב הוא לרוב הראשון להיפגע הרבה לפני שמשהו מתקלקל ברכב. יש לא מעט גורמים לנזקים בצבע הרכה ובמיוחד נזק בציפוי החיצוני כלומר לכה ברכב נפגעת קודם. התופעה של נזקי לכה נפוצה מאוד והסיבות לה רבות, החל ממכות קטנות ועד לבלאי של מזג אוויר. לא משנה מה הסיבה לנזק שיש לכם אתם חייבים לטפל בו, לכה פגומה שניזוקה גוררת אחריה נזקים רבים וחמורים יותר. יש דרכים רבות לטפל בנזקי לכה חלקם תוכלו ליישם בעצמכם ואחרים תצטרכו לגשת לצבעי רכב מומחה על מנת לתקן את אותם פגמים.

 

כל הסיבות לנזקי לכה והמלצות למניעתם

ראשית דבר הבנו שהלכה על צבע הרכב היא זו שנותנת את הברק וההדגשה של צבע הרכב, יש לכות מבריקות ולכות מט, וסוג הלכה קובע את נושא הברק ולא כפי שרבים טועים לחשוב שיש לרכב צבע מבריק או מט, כאשר מחליטים לצבוע רכב בצבע מט אז הצבע יהיה אותו אחד כמו הצבע המבריק ומה שיקבע את עניין הברק הוא איזה סוג לכה תבחרו. נשאלת השאלה מה גורם לנזקים בלכה ומה ניתן על מנת למנוע אותם, ראשית נבין כי כל לכה בשלב מסוים צריכה לעבור רענון וחידוש, האויב העיקרי של הברק היא השמש. עמידה של שעות בשמש קופחת פוגעת בברק הרכב. ניתן למנוע או להקטין את הסיכוי לפגיעה זו על ידי כיסוי הרכב בבד אולם עדיין תיתכן פגיעה בעקבות מזג אוויר סוער כמו ברד שגורם לפגיעות קטנות בלכה. כמובן שגם תאונה או שריטות גורמות לנזקים בצבע אך לעיתים התאונות או השריטות לא נגרמות בגללכם ועל כך אין שליטה. יש מספר דרכים לשמור על הברק של הרכב או נכון יותר לומר להאריך את אורך חיי הלכה:

חניה – מומלץ וכדאי להחנות את הרכב בצל ועדיף שלא מתחת לעצים על מנת למנוע את האפשרות של נפילת ענפים או לשלשת ציפורים.

לשלשת ציפורים – אם כבר התברכתם במזל וציפור לישלשה לכם על הרכב אל תתמהמהו ומהרו לנקות, לשלשת ציפורים מכילה חומצה שפוגעת בצבע הרכב ובציפוי לכה שלו.

שריטות – אחד הדברים שממש לא ניתן להימנע ממנו אלו הן השריטות, לעיתים הן יהיו בגלל תאונה, אבק, חלקים שעפים בנסיעה, לשריטות יש 2 רמות כאלו שצריך לתקן וכאלו שאפשר ללטש ולהעלים בעזרת פוליש / וקס.

פוליש / ווקס – מומלץ אחת לכמה שנים לעשות פוליש לצבע הרכב, הפוליש מוריד מיקרונים בודדים משכבבת הצבע,כאשר עושים פוליש לרכב בעצם מסירים שכבת לכה.

 

לסיכום שימוש עם לכה ברכב

הלכה מגנה על צבע הרכב, מומלץ אחת לתקופה לבצע חידוש ללכה על ידי פוליש או צביעה מחדש. ככל שתקפידו על לכה תקינה כך תשמרו על הרכב מפני נזקים של מזג אוויר ופגעים אחרים. מומלץ לבצע צביעה מחדש לרכב במקרים בהם הנזקים לצבע חמורים מומלץ לצבוע את הרכב ולצפות עם לכה חדשה. לעיתים הצביעה היא באזור הפגוע ולעיתים צביעה כללית לכל הרכב. רכב שיש לו צבע תקין הוא בעל ערך גבוה יותר.