דף הבית מאמרים ומדריכים ספריי צבע, ההמצאה הגדולה של המאה

ספריי צבע, ההמצאה הגדולה של המאה

ספריי צבע כבר מזמן הוכרז כאחד הפתרונות בתרסיסים החשובים הקיימים כיום בתחום התעשייה והפנאי. בעלי מקצוע וחובבי DIY משתמשים בתרסיסים לשימושים מגוונים החל מצביעת אלמנטים שונים כמו פריטי ריהוט ושאר עבודות שצריכות להיצבע או למטרת תיקון וחידוש כמו תיקוני צבע ברכב, חידוש רהיטים ושאר מוצרים אחרים. מגוון הצורות בהם ספריי צבע ניתן ליישום מאפשר בעצם לתת מענה על כל צורך או בעיה. יש מגוון עצום של גוונים הניתנים להזמנה על פי מספר קבוע (RAL) וגווני בסיס שקיימים על המדף. ספריי צבע מאוד קל לשימוש וניתן ליישם אותו על מגוון גדול של חומרים, כגון עץ, מתכת פלסטיק, זכוכית ועוד.

 

מה השימושים של  ספריי צבע?

יש לא מעט אפשרויות צביעה כאשר צביעה בהתזה נחשבת לאידיאלית והאיכותית ביותר. בכוונה היא לצביעת אלמנטים שונים ופרטים המחייבים צביעה חלקה, רציפה וללא סימנים של משיכת מכחול. ספריי צבע לא ספק הינו פיתרון אידיאלי, נוח וקל לשימוש, במיוחד אם אתם רוצים לחדש משהו בבית בקלות ובנוחות. אולם ספריי צבע נמצא לא רק בשימוש ביתי אלא גם בתעשייה, פחחי רכב משתמשים כל הזמן עם ספריי צבע כאשר יש להם תיקונים קלים של פחחות, לרוב השימוש בספריי צבע חוסך עלויות מכיוון שבמקום להכין צבע להתזה שצורך יותר חומר המיכל מכיל כמות קטנה יותר המוכנה מראש ואיתה ניתן לבצע את התיקון המקומי בלי יותר מידי הכנות. שימוש נוסף שיש לספריי צבע הוא דווקא אצל חובבי ה DIY, הקלות בה ניתן לצבוע רהיט, או כל עבודת יד בין אם היא עשויה עץ, פלסטיק או מתכת. שיטת הצביעה קלה ונוחה לשימוש עבור כמעט כל אחד כל עוד אתם מקפידים להשתמש בספריי צבע בהתאם להנחיות היצרן ושומרים על שיטת העבודה שנפרט לכם בהמשך.

 

ככה תצבעו נכון עם ספריי צבע

מצד אחד אנחנו אומרים שהצביעה עם ספריי צבע היא איכותית וקלה אך עם זאת חייבים להבין שיש דרך נכונה לבצע את פעולת הצביעה על מנת שהתוצאה תהיה איכותית :

הכנה וליטוש – לטשו היטב את האזור המיועד לצביעה על מנת שהצביעה תהיה חלקה וללא גבשושיות

צבע יסוד – ריסוס צבע יסוד יבטיח קשר טוב יותר בין הצבע לאלמנט שאם צובעים.

ניקיון – נקו היטב שאריות לכלוך, שומנים ואבק ודאגו להיות באיזור ללא רוח ואבק.

הגנה – הגנו על כל מה שאתם לא רוצים לצבוע על מנת שבעת הריסוס לא יעוף רסס למקום אחר שעלול לגרום לנזק.

שיטת עבודה – פעולת הריסוס מתבצעת כאשר מחזיקים את המיכל במרחק של כ 30 ס"מ עד 25 ס"מ, הצביעה צריכה להיות תוך כדי תנועה המשכית מצד לצד, כלומר אין להתיז ספריי צבע במקום אחד על מנת שלא יהיו נזילות

שכבות – לרוב שכבת ספריי צבע אחת לא מספיקה ומומלץ להמתין על פי הנחיות היצרן בין שכבה אחת לשניה. כאשר משנים גוון כלומר אם האובייקט אותו אתם צובעים היה שחור ואתם רוצים להלבין אותו מומלץ להשתמש בצבע יסוד לבן ולצבוע לפחות 2 שכבות של צבע, במקרים הפוכים כלומר צביעה מגוון בהיר לכהה לא חייבים את צבע היסוד כי הכהה גובר על הבהיר.