דף הבית מאמרים ומדריכים לתקן פגמי צבע ברכב, עם צבע לרכב לפי מספר בקלות

לתקן פגמי צבע ברכב, עם צבע לרכב לפי מספר בקלות

לתקן פגמי צבע ברכב, עם צבע לרכב לפי מספר בקלות

כולם נוסעים על רכבים, כבר מגיל 16 ניתן רישיון נהיגה על אופנוע שנחשב לכלי רכב לכל דבר, הרכב הפך להיות מאביזר מותרות שהיה שמור לבעלי ממון לכלי חובה שממש קשה להתנהל בלעדיו. מגוון סוגי הרכבים והדגמים השונים מאפשרים לנו לבחור את מה שמתאים לנו מבחינת השימוש – פנאי, ספורט, הובלות וכדומה. הרכבים יוצאים ממפעל הייצור חדשים, נוצצים ומבריקים במגוון עצום של צבעים וגוונים. אולם יש לא מעט גורמים שפוגעים לנו בצבע הרכב. חלקם הם קשורים למזג האוויר כגון דהייה בשמש, ברד ואחרים יהיו בשל פגיעות כגון התנגשויות, תאונות וכדומה. אם יש לנו פגיעה נוכל לבצע תיקון ובחירת צבע לרכב לפי מספר ייעודי המשויך אליו. מספר הצבע טבוע ברישיון הרכב וניתן לשנותו אך ורק לאחר אישור ורישום ברשויות. אם וכבר יש לכם שריטה או פגיעה כדאי שתדעו כיצד לטפל בה ולבחור צבע לרכב לפי מספר תואם.

3 טיפים לתיקון עצמי של פגיעה בצבע הרכב

כפי שציינו פגיעה בצבע הרכב יכולה להיגרם מכמה סיבות, חלקן מכח עליון כגון פגעי מזג אוויר וחלקן מתאונות שונות כמו בין רכבים או אפילו ילד שעבר עם האופניים ופגע לנו ברכב. כדי לתקן את הפגם עלינו להכין מראש צבע לרכב לפי מספר כדי שיהיה לנו את הגוון הנכון. הצבע יכול להיות בבקבוק שאותו ניישם עם מכחול או בתרסיס. על מנת לבצע תיקון לרכב ולהגיע לתוצאות טובות לא חייבים לרוץ לפחח רכב או לצבעי רכב אלא ניתן לעשות זאת בעצמנו (כל עוד הפגיעה נחשבת לשטחית). ריכזנו עבורכם 3 טיפים שיקלו עליכם בביצוע משימת התיקון עם מקסימום הסתרה.

אבחנה – הרבה לפני התזת הצבע חשוב לבצע אבחנה ולהבין עד כמה הפגיעה חמורה, אם ובמידה אתם מזהים שהפגיעה בצבע הרכב עמוקה ויש לכם ממש שקיעה בפח מומלץ שתשקלו להגיע אל פחח רכב על מנת לבצע את התיקון, אולם אם השריטה אינה עמוקה ואתם מזהים שיש רק קילוף של צבע או גירוד אז ללא ספק תוכלו לתקן בעצמכם.

הכנה – לאחר שאבחנתם את השריטה יש לגשת אל הכנת הרכב לצביעה ותיקון השריטה, ראשית בידקו מה הוא גוון הרכב, צבע הרכב מסומן לפי מספר ייעודי ויחודי לרכב, צבע לרכב לפי מספר יש להזמין אצל צבעי רכב או בחברה שיש לה את הערכת הגיוון התואמת את מניפת הגוונים של הרכב שלכם.

ביצוע – שלב הביצוע חייב להיות מדוייק, באיזור נקי מאבק ורוח. חשוב להגן על הסביבה מפני התזה לא מכוונת, לכסות היטב את חלקי הרכב השונים. יש לנקות שאריות אבק ושומן. ההתזה צריכה להיות תוך ביצוע תנועה אחידה ורצופה מצד אל צד, יש להתרחק מהאזור הנצבע כ 25 – 30 ס"מ. אם ובמקרה יש לכם נזילה מנעו ממנה להגיע אל חלקים אחרים ברכב אבל תנו לה להתייבש, לאחר מיכן שייפו בעדינות ותקנו על ידי התזה חוזרת.

בחירת צבע לרכב לפי מספר

כאמור לכל רכב יש את הצבע שלו ועל מנת שנוכל לבצע תיקון שלא יראה לעין עלינו לבחור צבע לרכב לפי מספר שתואם את הגוון בו צבעו את הרכב אולם לצבע המקורי יש בלאי עקב דהייה ושריפה בשמש, לכן מומלץ לעשות פוליש לרכב שמוריד כמה מיקרונים וחושף את הגוון המקורי, כן לאחר הצביעה מחדש תקטינו את ההבדל בגוונים למינימום.