דף הבית מאמרים ומדריכים למה צריך צבע לסירה?

למה צריך צבע לסירה?

סירות הן כלי תחבורה נפוץ במיוחד, אן אינן קלות לתפעול כלל. סירות נוטות להיפגע ולהישרט ולסבול מפגמים צבע בעקבות השהייה הממושכת במים גורמת לשחיקה של הצבע של הסירה וכך גורמת לצורך בצבע לסירה. אז נניח וכבר הגעתם למצב שאתם צריכים לצבוע את הסירה שלכם, עומדות בפניכם כמה אפשרויות לבחירה. אם אתם בעלים של סירה בוודאי כבר התנסיתם בצביעת הסירה מחדש ויש לכם סגנון מועדף, אך למרות זאת אבקש שתקראו את המאמר ואולי תחליטו לשנות את הרגלכם.

במאמר זה נציג את הדרכים הפופולאריות והיעילות ביותר בצביעה של סירה ונציין את היתרונות והחסרונות שבכל אחת.

מהם הסוגים השונים של צבע לסירה?

כפי שציינו קודם לכן, צבע לסירה הוא דבר חשוב הדרוש בתכיפות קבועה. צבע לסירה יכול לבוא בכל מיני דרכים וצורות אך היום נראה לכם רק את הדרכים הפופולאריות והטובות ביותר. טיפול בסירה הינו דבר מסובך וקשה, וצביעה היא רק חלק אחד מתוך רבים. היום נתמקד בצביעה בלבד אך חשוב לזכור שזהו אינו השלב היחיד.

שיטה 1: שיטה זו היא השיטה המסורתית והמשומשת ביותר, בה מתבצע שימוש בכלים שונים כגון מברשות ורולרים על מנת לצבוע את הסירה. הצבע מגיע מדלי צבע הנקנה בנפרד. כבר ציינתי שזוהי השיטה המשומשת ביותר, ולא לחינם. שיטה זו אתם שולטים על כמות הצבע והכל נעשה באופן ידני. אך חשוב לזכור כי לכל שיטה יש גם חסרונות וכאן הם מתבטאים בכך שצריך לקנות את החומרים, (דבר אשר עולה הרבה כסף) ולצבוע את הכל בעצמכם. דבר אשר דורש זמן והרבה מאמץ. מנגד, ישנה השיטה השניה:
שיטה 2: שיטה זאת היא השיטה המתקדמת והמחודשת יותר, ואינה דורשת מאמץ רב או כסף. שיטה זו מתבצעת בעזרת ספריי צבע. ספריי הצבע מגיע במגוון צבעים, גימורים, ומטרות אשר כל אחד מהם שונה בתכליתו מהשני. שיטה זו אינה מלכלכת ואינה דורשת כסף רב. נשמע כמו השיטה האידיאלית, נכון? אז זהו, שגם השיטה הזו אינה טלית שכולה תכלת. ולכל שיטה ישנם החסרונות והיתרונות שלה. החסרונות בשיטה זו באים לידי ביטוי בכך שזהו ספריי, ולכן כמות הצבע שאחד כזה יכול להכיל היא קטנה. משמע, השיטה הזאת עדיפה יותר בכיסוי פגמים ושריטות קטנות. לא לצביעה מחדש של חלק גדול בסירה. חיסרון נוסף הוא שבחירת הספריי בעצמכם היא לא הבחירה הנכונה ביותר. מכיוון שכל ספריי שונה מהשני, קל להתבלבל ולרכוש ספריי שלא מתאים לתכלית שלפיה קניתם אותו, במקרה שלנו, צבע לסירה.
אז לאחר שהצגנו לכם את שתי הדרכים, השלב הבא ולהיכן ממשיכים תלוי בכם. אתם אלו שצריכים להחליט איזה סוג יותר מתאים לכם כי כפי שראיתם, לכל סוג יש חסרונות ויש יתרונות. חלקם משמעותיים וחלקם לא.

אז איך לבחור את סוג הצבע לסירה?

אז כפי שהראנו לכם בפסקה הקודמת, הבחירה היא בסופו של דבר בידכם. אתם אלו שצריכים להחליט איזה מהדרכים יותר נוחה או יותר מדברת אליכם. אנו ממליצים במקרים של אי הבנה לדבר עם איש מקצוע שינחה וידריך אתכם בהמשך הדרך. בהצלחה!