דף הבית מאמרים ומדריכים ככה תתקנו לבד פגיעה בצבע הרכב

ככה תתקנו לבד פגיעה בצבע הרכב

ככה תתקנו לבד פגיעה בצבע הרכב

אחד הדברים המרגיזים ביותר הוא לצאת לכיוון הרכב ולגלות שיש עליו מזכרת קטנה מעגלה של סופר או כידון של אופניים. לפעמים אלו יהיו שריטות שנעשו בכוונה אך ברוב המקרים אלו תקלות מקריות.לא תמיד השריטות נראות לעין אבל אנחנו כבעלי הרכב תמיד נראה אותן בולטות גם אם לא באמת כאלו. במיוחד עבור מקרים אלו החלו לשתמש במיכלי ספריי צבע לפי מסר. אלו הם מיכלי צבע דומים בדיוק לאותם אלו שאנו מכירים ממדפי הטמבוריה למעט הבדל קטן, הם מכילים ספריי צבע לפי מספר שמותאם בדיוק לצבע הרכב שלכם. השאלה היא האם הנזק שיש לרכב שלכם מאפשר תיקון באופן עצמי או שתצטרכו להגיע אל צבעי רכב על מנת לתקן. הכל עניין של עד כמה יש לכם חוש טכני ועד כמה באמת הנזק גדול.

לתקן לבד מבלי לפחד

אם הבנתם שהשריטה אינה רצינית ואתם ממש רוצים לטפל בה אז כדאי שקראו הלאה על הדרכים בהם תוכלו לטפל בשריטות קטנות ועל אופן השימוש עם ספריי צבע לפי מספר שיתאים לרכב שלכם לצורכי כיסוי הסריטה עם מינימום הבדלי גוונים. לפניכם כמה עצות בנושא שיעזרו לכם בהמשך:

אבחון והחלטה – אבחון הנזק הוא המכריע לגבי אופן התיקון, ככל שהנזק חמור יותר כך מומלץ לשקול טיפול מקצועי על ידי צבעי רכב וככל שהנזק קטן יותר תוכלו לטפל בו בעצמכם על ידי כמה דרכים:
שריטות קלות ללא חירוץ בצבע – לרוב ניתנות להעלמה על ידי פוליש לרכב, הפוליש מסיר שכבת צבע מקרונית שמעלימה או לפחות מסווה את השריטה.
שריטות עם חירוץ צריך לבצע מילוי וצביעה מחדש.
טיפול ראשוני – במקרים בהם נוצר חריץ או חריטה בצבע יש לנקות את האזור היטב לפני השימוש בחומרי מילוי או ספרי צבע לפי מספר. הניקוי יעשה עם חומרים להסרת שומנים.
הכנה לצביעה – לאחר הניקוי והסרת שומנים יש להגן על חלקי הרכב האחרים על ידי כיסוי ועטיפה.
צביעה – חשוב להכין ספרי צבע לפי מספר הטבוע על תווית הרכב או לפי ספר הרכב על מנת שלא יווצר שוני והבדל בין הגוונים, צריך לקחת בחשבון שאם הצבע הקיים ישן או דהוי תצטרכו לעשות לפני הצביעה פוליש לרכב ולאחר הצביעה להתיז חומר מטשטש על מנת להסתיר את התיקון ככל האפשר.
סיום עבודה – יש להמתים לייבוש והתקשות מלאים, מומלץ להתיז ספריי לכה על מנת להגן על החלק הצבוע.

המלצות לגבי ספריי צבע לרכב לפי מספר

אם בחרתם לתקן לבן ולהשתמש בספריי צבע כדאי לכם להקפיד על כללי הצביעה כדי שהתוצאה תצא טובה ואיכותית. ראשית חשוב להסיר את כל הלכלוך, האבק והשומנים על ידי מסיר שומנים ייעודי, ההתזה צריכה להיות ממרחק של בין 20 ל 30 ס"מ, חשוב לא להישאר עם הספריי במקום אחד. כמו כן חשוב לצבוע במקום שאין בו רוח ואבק. אל תמהרו לנגב נזילה, תנו לה להתייבש ושייפו אותה, לאחר מכן תקנו עם התזה נוספת. בכל מקרה מומלץ שתמיד תעדיפו לצבוע במקום מוצל ולא בשמש ישירה, קחו בחשבון שרק לאחר ייבוש מלא תוכלו לראות את התוצאה האמיתית.