דף הבית מאמרים ומדריכים הרכב מלא כתמים? אתם חייבים לצבוע אותו!

הרכב מלא כתמים? אתם חייבים לצבוע אותו!

ישנן המון סיבות בגללן צבע הרכב עלול להינזק או להיפגע. גם אם הרכב שלכם חדש וגם אם הוא כבר נמצא כמה שנים על הכביש, אל דאגה, בקלות תוכלו לחדש אותו. כאשר הרכב הוא ממש חדש ופתאום אתם מוצאים עליו כתם חדש או שריטה זו יכולה להיות סיטואציה מאוד לא נעימה. אין צורך לרוץ מיד אל איש המקצוע על מנת שיבצע צביעה מחדש. אם יש לכם מעט סבלנות תוכלו לעשות זאת לבדכם ובכך לחסוך בעלויות.

צבעתם את הרכב פעם אחת, תוכלו לצבוע אותו גם בעתיד וכל מכונית שתהיה ברשותכם. זה באמת לא כזה תהליך מסובך כמו שאתם חושבים. לצערנו ישנם כל מיני גורמים העלולים לפגוע בצבע הרכב ועליהם ארחיב בשורות הבאות. חשוב לציין שהדבר הכי חשוב לפני צביעת הרכב הוא בחירת הצבע הנכון והמתאים ביותר לרכב שלכם גם מבחינת הגוון הנכון וגם מבחינת איכות הצבע.

אילו מצבים יכולים לפגוע בצבע הרכב

מכונית מיוצרת מחומרים איכותיים כיוון שהיא נמצאת על הכביש כמעט בכל מצב, גם כאשר היא חונה אלא אם ברשותכם חניה פרטית ומקורה. ישנם כל מיני גורמים שעלולים לפגוע בפח הרכב ולהרוס את הצבע שלו. צבע לרכב ניתן לרכוש מחברה המציעה צבע איכותי שיגן על הפח מהנזקים הבאים:

  • תנאי מזג אוויר – מזג האוויר במדינה שלנו הוא אמנם ברובו חם אך אף פעם אי אפשר לדעת. חוץ מזה, שקרני השמש מזיקות גם כן לצבע הרכב. קרני השמש החמות הפוגעות ישר בצבע עלולות לאחר תקופה לגרום לצבע לדהות ולאבד מן הבוהק המקורי שלו. כאשר יורד גשם חזק וישנן רוחות, כל מיני חפצים עלולים לפגוע ברכב, לייצר שריטות ולהוריד את הצבע.
  • תאונות – תאונות דרכים יכולות להיות הכי קטנות ועדיין לייצר נזק. אם חס וחלילה נכנס בכם רכב אחר, אם המכונית היא כבר לא חדשה, צבע הרכב עלול להופיע על גבי הרכב הפוגע ולייצר שריטות על גבי הרכב שלכם. זו לא חייבת להיות תאונה בקנה מידה גדול על מנת לפגוע בפח הרכב ולעתים זה כלל לא באשמתנו.
  • ציפורים – למי לא יצא לקום בבוקר, לגשת אל הרכב ולראות את לשלשת הציפורים על גבי הרכב. צואת הציפורים היא חומר מאוד חומצי שמאוד מזיק לצבע של הרכב, קשה מאוד להסיר אותו ויכול להיות שתוך כדי הניקוי, הצבע ירד.

פנייה לאיש מקצוע או צביעה עצמית

צביעת הרכב באופן עצמאי היא אינה מסובכת וכמובן שהיא תחסוך בעלות הטיפול על ידי איש מקצוע. פנייה אל חברה המציעה צבעים מיוחדים לתעשיית הרכב תהיה הצעד החכם ביותר. שם איש המקצוע יסביר לכם בדיוק כיצד מבצעים את הצביעה וכמובן יסייע לכם לבחור את הגוון הנכון ואת הצבע האיכותי ביותר. אם אנכם רוצים לחזור על פעולת הצביעה מדי שנה, וודאו שאכן אתם רוכשים את הצבע הנכון והמתאים ביותר.